Чорноморнафтогаз та родовища в Чорному морі можуть бути передані Газпрому

Плечун Володимир Володимирович

Плечун Володимир Володимирович

Перший заступник голови правління державної компанії “Чорноморнафтогаз” Плечун Володимир Володимирович заявив в коментарі проекту “Нетрадиційний газ в Україні”, що ДАТ «Чорноморнафтогаз» разом із всіма активами компанії, включно із буровими вишками, флотом та правами на видобуток вуглеводнів, може бути переданий в якості структурного підрозділу в російський Газпром.

Більше того, російські військові вже захопили та контролюють газонасосну станцію, розташовану на відстані 1 кілометр від селище Стрілкове Херсонської області (Арабатська стрілка). Ця станція забезпечує подачу газу до Криму з газового родовища, що розташоване в Азовському морі поблизу території Херсонської області. Паралельно, російські військові висадились і знаходяться безпосередньо на бурових платформах Чорноморнафтогазу, в т.ч. і на платформі, що видобуває вуглеводні родовища Одеське, що розташоване на шельфі в межах Одеської області.

Нині операційне керівництво підприємством здійснює призначений Радою Міністрів АРК Микола Харитонов, який раніше працював керівником управління із видобутку газу ДАТ “Чорноморнафтогаз”. Відзначимо, що відповідно до законодавства України керівника компанії має право призначати лише загальне зібрання акціонерів, а єдиним акціонером ДАТ “Чорноморнафтогаз” є державна компанія “Нафтогаз України”.

За словами пана Плечуна, під час представлення Миколи Харитонова на зборах керівництва компанії 13 березня  віце-прем’єр уряду АРК Рустам Теміргалієв заявив, що не баче легітимності в даному призначенні, однак політична доцільність змушує уряд Криму провести зміну керівництва.

“Підприємство буде націоналізовано в найближчий час. Після референдуму, який підтвердить думку народу Криму про приєднання Криму до Росії – вони в цьому впевнені – підприємство буде забезпечено спеціальними ліцензіями на розробку шельфу Криму, і після цього, що найбільш цікаво, беде передано як структурний підрозділ державній компаній “Газпром”, – переказує слова Теміргалієва Володимир Плечун.

Володимир Плечун шокований подібними заявами і називає це фактично подарунком “Газпрому” державного майна та природних ресурсів. “Чорноморнафтогаз” володіє 4 буровими установками, тисячами кілометрів газопроводів, підводною та наземною інфраструктурою, яка буде створена за рахунок платників податків всієї України.

Поточні технологічні роботи, включаючи видобуток природного газу, відбуваються на даний час в плановому режимі.

Володимир Плечун відзначає пасивну позицію керівництва Нафтогазу України в питанні недопущення втрати операційного контролю над Чорноморнафтогазом та уникнення блокування флоту компанії.

“Ми намагалися весь цей час вийти на керівництво НАК Нафтогаз”, – відзначає пан Плечун. – “Керівництво завжди було зайняте, пан Бакулін трубку не підіймав, листи, які йому направлялися, залишалися без відповіді”.

Володимир Плечун вважає, що жодного кроку для порятунку української власності з боку НАК “Нафтогазу” здійснено не було.

Як повідомлялося, невизнана урядом України влада Криму заявила про намір забрати у свою власність державну компанію “Чорноморнафтогаз”.

“Після націоналізації компанії ми публічно приймемо рішення, якщо буде великий інвестор, такий, як “Газпром” або інші, про те, щоб в рамках відкритого конкурсу ці процедури (приватизацію) провести”, – прокоментував можливе майбутнє компанії “віце-прем’єр” нелегітимного уряду АРК Рустам Теміргалієв в коментарі для Інвестгазети. – “Націоналізовані будуть всі активи компанії, включаючи бурові платформи, флот, родовища. Компанія буде видобувати газ на території Криму та шельфі Чорного моря”.

Міністр Кабунету міністрів України Остап Семерак в коментарі виданню Коммерсант відзначив, що люди, які говорять про “націоналізацію”, захопили владу в Криму, загрожують територіальній цілісності України і подібними заявами лише додають ще один злочин до вже скоєних. Остап Семерак висловив надію, що ці люди будуть відповідати перед судом за здійснені злочини.

17 березня 2014 року парламент Криму, який був розпущений рішенням Верхновної Ради України ще 15 березня, прийняв постанову “Про питання енергетичної безпеки республіки Крим”. Відповідно до постанови, все рухоме і нерухоме майно Чорноморнафтогазу передається у власність республіки Крим.

Міністр юстиції України Павло Петренко прокоментував це рішення таким чином:

“Постанова кримського парламенту щодо націоналізації низки державних об’єктів фактично є крадіжкою, здійснюваною тими людьми, які знаходяться у псевдокримській владі. У разі визнання російською стороною постанови про націоналізацію об’єктів, Україна вважатиме це співучастю у злочині і буде застосовувати відповідні судові інструменти для відшкодування збитків саме з російської сторони”.

Конфлікт в Криму зупинить розвиток проектів із видобутку природного газу