Санкції проти Росії відтермінують розвиток проектів з видобутку нетрадиційних вуглеводнів

США та ЄС оголосив про додаткові санкції проти РФ через відсутність практичних кроків з деескалації конфлікту на сході України. Нові санкції стосуються фінансового сектору (санкції проти провідних російських банків, обмеження доступу до фінансових ресурсів), постачання продукції військового та подвійного призначення, а також енергетичного сектору.

Експорт окремих видів енергетичного обладнання та технологій до Росії відтепер підлягатиме обов’язковому попередньому погодженню уповноваженими органами країн-членів ЄС. Відповідно до повідомлення Комітету постійних представників ЄС (Корепер), дозвіл на експорт не надаватиметься для продуктів, які використовуються для розвідки та видобутку нафти з глибоководного шельфу, розробки арктичних покладів нафти та покладів нафти зі сланцевих товщ.

Дані обмеження застосовуватимуться до всіх майбутніх контрактів, починаючи із дати публікації рішення в офіційних виданнях ЄС (орієнтовно 31 липня).

Крім того, ЄС заборонив будь-які нові інвестиції в проекти з видобутку нафти і газу в Криму та на кримському шельфі Чорного моря, а також постачання обладнання і надання фінансових та страхових послуг для таких проектів.

Схожі обмеження на постачання енергетичного обладнання та технологій введені і США. Зокрема, за повідомленням Bloomberg, обмеження стосуватимуться технологій гідравлічного розриву пласта та горизонтального буріння.

Хоч Росія і не розглядає масштабний видобуток сланцевого газу в найближчій перспективі, однак активно використовує гідравлічний розрив пласта для інтенсифікації видобутку природного газу та нафти.

Читайте детальніше:

Гідророзрив пласта (ГРП) в Росії

Крім того, введені санкції можуть відтермінувати реалізацію проектів із видобутку нафти із важкодоступних формацій, зокрема проектів з розробки так званої Баженовської свити в Західному Сибіру, видобувні запаси якої оцінюються в кількасот мільйонів тонн, та проектів на глибоководному шельфі, адже для розробки даних покладів нафти необхідні сучасні технології та обладнання західних компаній.

Читайте детальніше:

Сланцевий газ в Російській Федерації

Санкції можуть бути додатково посилені в разі відсутності прогресу у вирішенні конфлікту на сході України.

Читайте також:

Роснефть планує видобувати сланцевий газ