Угоду з Exxon Mobil підпишуть у січні 2014 року

25 грудня відбулась підсумкова річна прес-конференція Міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького, під час якої було підбито підсумки 2013 року в енергетичній галузі.

Едуард Ставицький відзначив, що одним із основних шляхів реалізації стратегії досягнення енергетичної незалежності є освоєння нетрадиційних та важковидобувних ресурсів вуглеводнів і акцентував увагу на досягненнях в даному напрямку.

Зокрема, міністр нагадав, що 25 січня 2013 року було підписано Угоду про розподіл продукції, що видобуватиметься в межах Юзівської ділянки, із корпорацією Royal DutchShell. За прогнозами експертів, запаси на ділянці становлять 3-3,5 трильйона кубометрів газу. В українську економіку, відповідно до угоди, буде залучено інвестиції в обсязі близько 10 млрд дол. За оптимістичного сценарію тільки за рахунок Юзівської площі Україна зможе збільшити видобуток вуглеводнів у 2 рази. За словами мінстра, перший вільний газ з Юзівської площі очікується в кінці 2014 року, промисловий видобуток розпочнеться з 2015 року.

5 листопада у присутності Президента України Віктора Януковича відбулося підписання Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська, між державою Україна, компанією «Chevron Ukraine B.V.» і товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська». Ресурси Олеської площі становлять 2,98 трлн куб. м газу, а щорічний видобуток газу складатиме від 8 до 10 млрд куб. м. На першому етапі у розвідку сланцевого газу компанія «Chevron», відповідно до Угоди, інвестує 350 млн дол. США, а загальні інвестиції можуть перевищити 10 млрд дол. США

27 листопада було підписано Угоду про розподіл продукції, що видобуватиметься у межах площ Абіха і Кавказька, ділянки Маячна та структури Субботіна шельфу Чорного моря із компаніями «Ені Юкрейн Шеллоу Вотерс», «ЕДФ Юкрейн Шеллоу Вотерс», «Води України» та «Чорноморнафтогаз».Загальна площа за ліцензійними ділянками складає близько 2 тис. кв. км, Інвестиції у проект становитимуть до 4 млрд. доларів. Видобуток нафти за базовим сценарієм очікується на рівні 2 млн тонн на рік, за оптимістичним – 3 млн тонн. Угода передбачає додатковий збір у вигляді $2,2 за 1 барель видобутої нафти або конденсату.

Також Едуард Ставицький відзначив, що найближчим часом планується підписання Угоди про розподіл продукції, що видобуватиметься в межах Скіфської нафтогазоносної ділянкина Шельфі Чорного моря із консорціумом у складі ExxonMobil Exploration and Production Ukraine BV, британсько-нідерландської Shell, Petrom (Румунія, “дочка” австрійської OMV) і НАК “Надра України”. За підрахунками фахівців консорціуму на чолі з компанією ExxonMobil, промисловий видобуток на ділянці до 2017 року має складати 8-10 млрд куб газу на рік.

За повідомленням інформаційного агентства УНІАН, угода про розподіл продукції щодо даного проекту вже готова і буде підписана в січні 2014 року.