Український інститут газу нетрадиційних джерел

Про програму

Про програму

«Український інститут газу нетрадиційних джерел» (ІГНД) – це програма, що реалізується компанією «Шелл» за підтримки Британської ради в Україні в рамках виконання угоди про розподіл вуглеводнів, що видобуватимуться в межах ділянки Юзівська.

Мета програми - сприяти обміну досвідом між українськими та іноземними партнерами у сфері видобутку вуглеводнів, підвищити рівень знань, вмінь і кваліфікації фахівців у цій сфері, вивчити економічні, екологічні та соціальні аспекти впливу таких проектів на розвиток країни загалом та громад на регіональному та місцевому рівнях, а також підвищити обізнаність громадськості з питань відповідальної розробки вуглеводнів.

У 2014 році програма надала грантову підтримку 13 проектним пропозиціям, що фокусуються на кращих світових практиках з захисту навколишнього середовища, соціально-економічних перевагах від реалізації проектів з розробки нетрадиційних вуглеводнів, ефективному використанні енергетичних ресурсів, регуляторних практиках в нафтогазовій промисловості тощо. Детальніше про програму ІГНД можна дізнатися тут.

Окремі проекти, що реалізуються в рамках ІГНД, представлені нижче.


logof

 

Назва проекту: Створення геоінформаціної системи моніторингу впливу проектів розвідки та видобутку вуглеводнів на соціально-економічний розвиток місцевих громад Харківської області

Виконавець: Науковий парк «Радіоелектроніка та інформатика»

Резюме проекту: Метою проекту є створення геоінформаційної системи відстеження впливу проектів розвідки та видобутку вуглеводнів на розвиток місцевих громад Харківської області, а саме: екологічні показники, дані про стан ринку праці, обсяги надходжень до бюджету та інші соціально-економічні показники.

Детальніше про проект …

Інститут сталого розвитку

Назва проекту: «Видобувні компанії – партнери для сталого розвитку громад»

Виконавець: громадська організація «Інститут сталого розвитку»

Резюме проекту: Проект спрямований на підтримку громад Харківського регіону з метою перенаправити їхні зусилля від ситуативного вирішення проблем до стратегічного планування соціально-економічного розвитку громад, опираючись на соціальні інвестиції та переваги, що приносять із своєю діяльністю видобувні компанії.

Детальніше про проект …

petroply

Назва проекту: Використання водних ресурсів Харківської та Донецької областей в контексті розвитку нафтогазової промисловості України

Виконавець: Petroply Research & Consulting Ltd

Резюме проекту: В рамках проекту проаналізовано проблему оптимізації водовикористання, утилізації технічних рідин та спрогнозовано водовикористання на потреби нафтогазовидобувної промисловості в межах Харківської та Донецької областей до 2040 року. Результати дослідження включають оцінку доступної прісної води для конструювання та освоєння свердловин.

Детальніше про проект …

Нова Енергія

Назва проекту: Розробка та поширення науково обґрунтованих рекомендацій з організації басейнового принципу управління водними ресурсами поверхневих джерел питного водопостачання Харківської області

Виконавець: Громадська організація «Нова енергія» 

Резюме проекту: Метою проекту є підвищення рівня екологічної безпеки питного водопостачання Харківського регіону за рахунок розробки, впровадження та поширення науково обґрунтованих рекомендацій басейнових принципів управління поверхневих джерел водопостачання задля надійного забезпечення якості питної води.

Детальніше про проект …

Вартові демократії

Назва проекту: «Газова революція. Усвідомлений вибір»

Виконавець: Студія медіа-проектів «Вартові демократії» 

Резюме проекту: Метою проекту є зйомка фільму «Газова революція чи сланцевий цугцванг», який висвітлює питання видобутку нетрадиційних вуглеводнів. Зйомки фільму відбувалися в США та Україні.

Детальніше про проект …

logoen

Назва проекту: Удосконалення дозвільних процедур у сфері охорони довкілля щодо розвідки та видобутку нетрадиційних вуглеводнів

Виконавець: КТ-Енергія

Резюме проекту: Проект спрямований на вдосконалення державного регулювання розвідки та видобутку нетрадиційних вуглеводнів, моніторингу довкілля та інформування громадськості з метою забезпечення ефективного захисту навколишнього середовища та спрощення бюрократичних процедур.

Детальніше про проект …

 

Comments are closed.