Перша школа проектного менеджменту

Перша літня школа проектного менеджменту на Харківщині відбулася 19-23 червня 2015 року.  Головною задачею літньої школи проектного менеджменту було навчання 25 представників територіальних громад Харківської області розробці та управління проектами, спрямованими на сталий розвиток громад.

школа_проектного_менежментаТренерами Першої літньої школи проектного менеджменту стали Станіслав Ігнатьєв – директор Регіонального центру міжнародних проектів і програм, виконавчий директор Інституту сталого розвитку, Олег Кулініч – заступник директора Регіонального центру міжнародних проектів і програм, доцент Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України, Діана Баринова – керівник Харківського регіонального офісу сприяння реформ, голова Правління Польсько-Української аграрної асоціації та Лілія Ричкіна – викладач кафедри практичної психології Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка, аспірант Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України.

«Ми хочемо щоб, запропоновані Вами проектні пропозиції, перейшли від аркушів фліп-чарту до заповнених аплікаційних форм, які можна подавати на різні конкурси для отримання грантів», — зауважив під час міні-лекції Станіслав Ігнатьєв, директор Регіонального центру міжнародних проектів і програм, — «зі свого боку, ми готові супроводжувати підготовку Вами проектних пропозицій, рекомендувати конкурси проектів та допомагати у їх реалізації».

Під час Літньої школи учасники дізналися, для чого територіальним громадам необхідні стратегії розвитку та міжнародні проекти, як за допомогою міжнародних проектів залучати кошти для розвитку громад, як потрібно визначати пріоритети розвитку об’єднаних територіальних громад, а також де брати ресурси для розвитку громад. Учасники школи під керівництвом модераторів вчилися працювати в команді, формувати мету та задачі проекту, стратегію реалізації проекту та грамотно складали бюджети.

школа_проектного_менеджмента_презентация_результатов_работы

Результатом Першої літньої школи проектного менеджменту стали розроблені проектні пропозиції, що стосуються розв’язання локальних соціально-економічних проблем конкретних територіальних громад Харківської області.Проектні команди були сформовані за територіальним принципом, а також враховуючи професіональну приналежність учасників тренінгу – представників місцевих громад Харківської області. Зокрема, було презентовано проектні пропозиції за наступними тематичними напрямами: створення кластеру розвитку сільського зеленого туризму; використання твердих побутових відходів у якості сировини для комплексного енергозабезпечення населеного пункту; супроводження туристичного маршруту Харківською областю – туристичної візитівки регіону; підтримка підприємницької активності в суміжних адміністративних районах. Передбачається, що у подальшому, дані проектні пропозиції стануть основою для реалізації проектів у громадах, представники яких приймали участь у літній школі.

«В житті кожної громади важливо створити візію, себто бачення, куди громада через певний проміжок часу, на який розробляється стратегія, повинна прийти», — зауважив під час літньої школи Станіслав Ігнатьєв, — «також, суттєво, щоб кожен етап стратегічного планування (від формування візії до, фактично, розробки операційних проектів) проходив інструмент експертних та громадських консультацій».

Першу літню школу проектного менеджменту на Харківщині організовано Інститутом сталого розвитку та Регіональним центром міжнародних проектів і програм за підтримки та активного сприяння нетехнічного компоненту проекту «Інститут газу нетрадиційних джерел» та Британської Ради в Україні.

За матеріалами Регіонального центру міжнародних проектів та програм.