Світові запаси сланцевого газу

Сланцеві родовища, з яких можна видобувати природний газ, окрім США знаходяться в Мексиці, Канаді, Бразилії, Аргентині, ПАР, Китаї, Польщі, Україні та в багатьох інших країнах.

Адміністрація енергетичної інформації США надає оцінку технічно доступних запасів сланцевого газу в США та 41 інших країнах світу на рівні 206,7 трильйонів метрів кубічних. У звіті вказано, що 32% всіх оцінених запасів природного газу світу знаходиться у сланцевих породах. Відзначається, щоправда, що подібні оцінки можуть змінюватися з часом внаслідок отримання нової інформації.

Shale gas reserves

Світові запаси сланцевого газу. Джерело: Адміністрація Енергетичної Інформації

Найбільші запаси зосереджені в Китаї (32 трильйонів метрів кубічних), Аргентині (23 трильйони метрів кубічних), Алжирі (20 трильйонів метрів кубічних), США (19-33 трильйона метрів кубічних), Канаді (16 трильйонів метрів кубічних), Мексиці (15 трильйонів метрів кубічних), Австралії (12 трильйонів метрів кубічних), Південній Африці (11 трильйонів метрів кубічних), Росії (8 трильйонів метрів кубічних) та Бразилії (7 трильйонів метрів кубічних). Разом ці десять країн володіють близько 80% оцінених світових запасів сланцевого газу.

Україна, за даними Адміністрації енергетичної інформації, володіє запасами на рівні 3,6 трильйонів метрів кубічних (1,57% від оцінених світових запасів).

Відзначається, що найбільш перспективним видобування сланцевого газу буде в тих країнах, які сильно залежать від імпорту природного газу та мають розвинуту газотранспортну інфраструктуру. До таких країн, поруч із Україною, відносять Францію, Польщу, Туреччину, Чилі, Південну Африку та Мороко.