Про проект

Проект “Нетрадиційний газ в Україні” висвітлює технічні, екологічні, економічні і інші питання видобування нетрадиційних вуглеводнів, включаючи сланцевий газ, газ ущільнених пісковиків, газ глибоководного шельфу, метан вугільних родовищ тощо.

Термін “нетрадиційний” вживається тут на означення місць залягання та способу видобутку вуглеводнів, що істотно відрізняються від “традиційних”. Хімічний склад традиційних та нетрадиційних вуглеводнів є однаковим; так, нетрадиційний і традиційний природний газ складаються, головним чином, з метану – CH4.

Високі ціни на вуглеводні, виснаження традиційних родовищ вуглеводнів, використання вуглеводнів в якості аргументів у міжнародних відносинах підштовхують до розвитку проектів із видобутку нетрадиційних вуглеводнів. Близько половини видобутку природного газу в США вже забезпечується за рахунок нетрадиційного природного газу, проекти з видобутку сланцевої нафти набирають обертів в Російській Федерації, проекти з видобутку натрадиційного газу активно розвиваються також в Канаді, Великобританії, Польщі, Туреччині та Україні.

Оскільки розвиток таких проектів може мати істотний вплив на довкілля і соціальне середовище, потрібно робити все можливе для забезпечення сталості енергопостачання. Тому ми закликаємо місцеві громади, неурядові організації, політиків, державних службовців, журналістів та представників нафтогазової промисловості до активного обговорення тематики нетрадиційних вуглеводнів на нашому сайті.

Проект ініційований ТОВ “КТ-Енергія” (www.kt-energy.com.ua), консалтинговою компанією у сфері проектів зі скорочення викидів парникових газів та використання альтернативних джерел енергії.

З повагою,
Кирил Томляк
Керівник проекту
ktomlyak@shalegas.in.ua

Коментування вимкнене.