Схема ділянок і свердловин

Україна має значний потенціал для видобутку нетрадиційного газу (сланцевого газу, газу ущільнених пісковиків, метану вугільних пластів тощо).

Основні родовища і запаси нетрадиційного газу в Україні

Станом на 2014 рік над проектами з видобутку нетрадиційного газу в Україні на різних етапах працюють відомі світові енергетичні компанії, зокрема Шелл, Шеврон та Ені.

Компанія Шелл залучена до двох проектів з видобутку газу ущільнених пісковиків. В рамках першого проекту спільно з державною компанією Укргазвидобування Шелл пробурила дві свердловини, а також провела операцію з гідророзриву пласта на одній з них. Перша свердлвина не дала комерційного притоку газу. В рамках другого проекту Шелл підписала Угоду про розподіл продукції для розвідки і видобутку газу ущільнених пісковиків на так званій Юзівській ділянці (площа 7 886 кілометрів квадратних, Дніпровсько-Донецький басейн). На даний час ведуться підготовчі роботи і оцінка впливу проекту на навколишнє природне середовище.

Компанія Шеврон підписала Угоду про розподіл продукції для розвідки і видобутку сланцевого газу на Олеській ділянці (6 324 кілометрів квадратних, Львівсько-Люблінський басейн). На даний час ведуться перемовини щодо підписання операційної угоди.

Компанія Eni також має дев’ять лiцензiй на родовища природного газу у Львiвсько–Люблінському басейнi загальною площею 3,8 тисяч кілометрів квадратних і вивчає можливість видобутку сланцевого газу. Видобуток сланцевого газу можливий на 7 ділянках.

Крім того, Україна має перспективні ділянки для видобутку метану вугільних пластів та природного газу з глибоководного шельфу Чорного моря.

Схема розташування основних ділянок із покладами нетрадиційного газу, а також свердловин із запланованим або здійсненим гідророзривом (для отримання детальнішої інформації натискайте на позначки на карті) представлена на карті нижче. На карті зазначене орієнтовне розташування свердловин і ділянок.

blue-shale

- ділянки із покладами сланцевого газу

green-tight

- ділянки із покладами газу ущільнених пісковиків

grey-cbm- ділянки із покладами метану вугільних пластів

deepwater

- ділянки із покладами газу глибоководного шельфу

Коментування вимкнене.