Юзівська площа

Юзівська ділянка площею 7 886 км квадратних належить до Дніпровсько-Донецького басейну. На Юзівській ділянці планується видобувати газ ущільнених пісковиків.

В рамках першого тендеру на право першочергового укладання угод про розподіл продукції щодо проектів з видобування нетрадиційного газу, який був проведений в 2012 році, право на першочергове укладання угоди щодо розробки Юзівської ділянки отримала компанія Шелл (Shell).

24 січня 2013 року була підписана Угода про розподіл продукції між компанією ”Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В.”, ТОВ «Надра Юзівська» та Урядом України. Угода підписана терміном на 50 років. Текст угоди не оприлюднено.

6 березня 2013 року Державна служба геології та надр України надала спеціальний дозвіл на користування надрами на Юзівській ділянці терміном на 50 років.

12 вересня 2013 року була підписана Угода про операційну діяльність щодо Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах Юзівської площі.

Станом на липень 2014 року компанія Шелл веде підготовчі роботи та здійснює оцінку стану довкілля на Юзівській ділянці.

Юзівська площа

Юзівська площа

Юзівська ділянка знаходиться на території двох областей: Донецької (Краснолиманський, Слов’янський, Олександрівський, Костянтинівський, Артемівський, Добропільський і Ясиноватський райони) і Харьківської (Балаклійський, Ізюмський і Барвінківський райони). Детальнішу карту Юзівської ділянки можна переглянути за посиланням.

Середня щільність населення адміністративних районів, що входять до Юзівської ділянки, складає близько 24 осіб на квадратний кілометр.

Протягом 5 років геологорозвідувальних робіт планується пробурити 15 пошукових свердловин. Сума інвестицій на етапі початкового геологічного вивчення оцінюється в 410 мільйонів доларів.

Читайте також:

Результати оцінки екологічного стану Юзівської ділянки

Обмеження доступу до тексту УРП з Шелл визнано протиправним