Олеська площа

Олеська ділянка площею 6 324 км квадратних належить до Львівсько-Люблінського басейну.

В рамках першого тендеру на право першочергового укладання угод про розподіл продукції щодо проектів з видобування сланцевого газу, який був проведений в 2012 році, право на першочергове укладання угоди щодо розробки Олеської ділянки отримала компанія Шеврон (Chevron).

Олеська площа

Олеська площа

Олеська ділянка знаходиться на території Львівської (Буський, Жидачівський, Жовківський, Золочівський, Кам’янка-Бузький, Миколаївський, Перемишлянський, Пустомитівський, Сокальський райони) та Івано-Франківської областей (Тлумацький, Галицький, Городенківський, Рогатинський райони). Детальнішу карту Олеської ділянки можна переглянути за посиланням.

Середня щільність населення адміністративних районів, що входять до Олеської ділянки, складає близько 67 осіб на квадратний кілометр.

Івано-Франківська обласна рада погодила угоду про розподіл вуглеводнів між державою Україна, компанією Шеврон Юкрейн Б. В. та ТОВ «Надра Олеська» 20 вересня 2013 року, Львівська обласна рада – 3 жовтня 2013 року.

Угода про розподіл продукції між державою Україна, компанією Шеврон Юкрейн Б.В.» і товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська» була підписана 5 листопада 2013 року. Термін дії угоди – 50 років.

На етапі геологічного вивчення передбачається буріння 13 розвідувальних свердловин (8 вертикальних та 5 горизонтальних) із проведенням багатоступеневого гідророзриву пласта, а також проведення двомірного сейсмічного дослідження та геотехнічних досліджень. Об’єкт дослідження – морський глинистий сланець нижнього силуру.

Обсяг інвестицій на етапі геологічного вивчення складе 350 мільйонів доларів, включаючи:

  • 120 мільйонів доларів на буріння 8 вертикальних свердловин,
  • 75 мільйонів доларів на буріння 5 горизонтальних свердловин,
  • 30 мільйонів доларів на сейсмічні дослідження,
  • 75 мільйонів доларів на індинірингові та геотехнічні дослідження,
  • 50 мільйонів доларів на спорудження виробничих об’єктів.

9 квітня 2014 року Державна служба геології та надр України надала спеціальний дозвіл на користування надрами на Олеській ділянці терміном на 50 років.

Станом на липень 2014 року продовжуються переговори щодо підписання операційної угоди, яка дозволить почати роботи за проектом.

За оцінками радника міністра екології та природних ресурсів пана Володимира Ігнащенка, в разі успішної розвідки і підтвердження промислових запасів нетрадиційних вуглеводнів, загальна кількість свердловин на Олеській ділянці не перевищить 800-1000 одиниць за 50 років реалізації проекту, а площа майданчиків для їх буріння – 200-250 гектарів.

Прогнозні обсяги видобутку сланцевого газу на Олеській ділянці станом на 2030 рік можуть складати 2,8 мільярдів метрів кубічних на рік в песимістичному сценарії, 5,6 мільярдів метрів кубічних на рік – в базовому сценарії та 11,1 мільярдів метрів кубічних на рік – в оптимістичному сценарії. Аби досягнути таких обсягів видобутку потрібно пробурити близько 1000 свердловин, для яких необхідно буде біля 200 майданчиків площею від 1 до 3 гектарів. Відповідно до прогнозу, споживання води для видобутку сланцевого газу на Олеській площі при бурінні 128 свердловин на рік складатиме близько 2 мільйонів метрів кубічних на рік. Читайте детальніше про прогноз видобутку сланцевого газу на Олеській площі та споживання води для видобутку сланцевого газу на Олеській площі.

Зверніть увагу:

Висновок екологічної експертизи щодо видобування сланцевого газу на Олеській ділянці

Прогноз видобутку сланцевого газу на Олеській площі

Оновлений проект угоди про розподіл продукції з Шеврон