Громадське обговорення проекту угоди з Шеврон

У Львові відбулося громадське обговорення проекту угоди про розподіл вуглеводнів, що видобуватимуться на Олеській площі.

За словами Ірини Сех, голосування щодо угоди може відбутися вже завтра на сесії Львівської обласної ради. Проект рішення про включення до порядку денного питання погодження угоди з Шеврон внесено депутатом обласної ради Михайлом Дзюдзем і вже зареєстровано в обласній раді.

В громадських слуханнях взяли також участь радник міністра екології та природних ресурсів Володимир Ігнащенко, голова Львівської обласної адміністрації Віктор Шемчук, заступник директора Центру економічного розвитку при коледжі урбаністики Державного університету Клівленда доктор Ірина Лендел, представник Національного екологічного центру України в Громадській раді при Державному агентстві водних ресурсів України Віктор Мельничук, керівництво компанії Шеврон, інші науковці, політики та представники органів місцевого самоврядування.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук виступає за конструктивне ставлення до УРП з компанією Шеврон з метою забезпечення енергетичної незалежності України. Губернатор наголосив, що видобуток сланцевого газу має відбуватися з дотриманням вимог щодо охорони довкілля. Паралельно він відзначив, що обласною державною адміністрацією ведеться діалог з Кабінетом Міністрів України щодо фінансування заходів, направлених на вирішення поточних екологічних проблем регіону.

На думку радника міністра екології та природних ресурсів пана Володимира Ігнащенка, екологічні ризики від видобутку сланцевого газу на Олеській ділянці є прийнятними, адже компанія Шеврон є флагманом з видобутку нетрадиційного газу в світі та володіє успішним досвідом такої діяльності. За оцінками пана Ігнащенка, в разі успішної розвідки і підтвердження промислових запасів нетрадиційних вуглеводнів, загальна кількість свердловин на Олеській ділянці не перевищить 800-1000 одиниць за 50 років реалізації проекту, а площа майданчиків для їх буріння – 200-250 гектарів.

Голова комітету ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех, подякувавши потенційним інвесторам за увагу до регіону, закликала депутатів не підтримувати проект угоди, оскільки діяльність з видобутку сланцевого газу не принесе ні економічних, ні соціальних вигод для України і місцевих громад.

Народний депутат України Юрій Дерев’янко також вважає, що обласна рада не повинна схвалювати проект УРП, адже в даній угоді практично не враховані інтереси держави Україна, обласних рад, місцевих громад та приватних власників. Зокрема, депутат звернув увагу на відсутність гарантій щодо участі місцевих фахівців у роботах з видобутку вуглеводнів, наприклад, шляхом запровадження квот на працевлаштування фахівців нафтогазової галузі, що проживають в Івано-Франківській та Львівській областях.

За результатами аналізу виступів та коментарів депутатів обласної ради складається враження, що категорично проти погодження угоди з компанією Шеврон виступає фракція Свобода, а позиція решти депутатів перебуває в процесі становлення. Зокрема, представник фракції Народний Рух в Львівській обласній раді Олександр Ганущин наголосив, що обговорення даного питання триватиме аж до його безпосереднього розгляду в сесійній залі 3 жовтня.

Під стінами обласної ради відбувся протест проти видобування сланцевого газу, в якому беруть участь близько 20 осіб.