Чверть російської нафти видобувається з використанням гідророзриву

За допомогою технології гідророзриву пласта видобувається чверть російської нафти. Про це, за інформацією РБК, заявив керівник компанії Лукойл Вагіт Алекперов.

Нагадаємо, що США запровадили проти Лукойла та інших найбільших нафтогазових компаній РФ санкції, які забороняють постачання обладнання і технологій, а також надання послуг для проведення гідророзриву при видобутку нафти.

“25% нафти сьогодні видобувається шляхом гідродинамічних впливів на пласт, в основному це гідророзриви.  Це обладнання, яке не виробляється практично нігде, крім Сполучених Штатів… воно сьогодні є на території Росії, воно працює, але постійно потребує сервісної підтримки. Тобто на сьогодні саме це є найбільш тонким місцем, яке впершу чергу може принести шкоду нафтовій промисловості”, – сказав Алекперов на зустрічі з прем’єр-міністром РФ Дмитром Мєдвєдєвим з представниками великого бізнесу 19 вересня.

Алекперов закликав створити виробництво такого обладнання на території РФ.

Раніше внаслідок санкцій компанії ExxonMobil та Роснефть зупинили буріння найпівнічнішої нафтової свердловини в Карському морі.