Форум підтримки реформ

Форум підтримки реформ «Рішення для забезпечення розвитку успішних громад: світовий досвід, українські перспективи» організовано Інститутом сталого розвитку та Регіональним центром міжнародних проектів і програм за підтримки та активного сприяння нетехнічного компоненту проекту «Інститут газу нетрадиційних джерел» та Британської Ради в Україні.

«Метою проведення даного заходу є активізація зусиль місцевих громад, місцевих державних адміністрацій, лідерів сільських громад, громадських організацій та міжнародних інституцій для спільної діяльності, спрямованої на місцевий економічний розвиток», — підкреслив під час відкриття форумуСтаніслав Ігнатьєв, директор Регіонального центру міжнародних проектів і програм, виконавчий директор Інституту сталого розвитку. Захід об’єднав у спільній діяльності представників найактивніших територіальних громад Харківщини, представників Харківської обласної державної адміністрації, дипломатичних установ, міжнародних проектів і програм, а, також, експертів із Києва, Полтави та Сум.

форум_п_дтримки_реформ_консул_ФРГ_представнки_КМУ_ХОДА

«Ми намагаємось сприяти реалізації ініціатив, що спрямовані на сталий економічний розвиток у регіоні», — відмітивсВолодимир Ліщинський, Консул з економічних та політичних питань Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові.

Слід зазначити, що спільно із Генеральним Консульством Республіки Польща у Харкові Регіональним центром міжнародних проектів і програм реалізується низка проектів, спрямованих на місцевий економічний розвиток, зокрема, Польсько-Українська аграрна асоціація, діяльність якої спрямована на підтримку розвитку малого та середнього бізнесу у сільській місцевості.

«Ефективним прикладом партнерства став Перший Україно-Німецький форум «Біоенергетика. Енергоефективність та агробізнес», що став знаковою подією для Харківської області, активізувавши діалог між німецькими та українськими підприємства, що, звісно, є відображенням місцевих реформ», — зауважила Тетяна Гавриш, Почесний Консул Федеративної Республіки Німеччина у Харкові.

Почесний Консул ФРН у Харкові із командою є генератором перенесення кращих практик зміни середовища із Німеччини в Україну, зокрема, великі зрушення досягнуті у медичній реформі, підвищення енергоефективності, створення нових моделей агробізнесу.

«Після подій на Євромайдані, питання участі громадськості у процесі вироблення державних рішень набуло критичної актуальності. На українському просторі з’являлось все більше громадських організацій, що ставили собі за мету розробку антикризових програм для реформування важливих сфер суспільно-політичного життя України», — підкреслила Олена Герус, координатор Центру підтримки реформ, — «У відповідь на запитання, яке постійно виникало в колі громадських активістів «Як донести свої пропозиції до урядовців?»

Міжнародний фонд «Відродження» виступив з ініціативою створення незалежного громадського Центру підтримки реформ. Ідея створення такої платформи дістала підтримку Кабінету Міністрів України». Центр покликаний стати постійно діючим комунікаційно-координаційним майданчиком між експертною спільнотою та Урядом України у питаннях вироблення та просування проектів негайних антикризових реформ через розробку, просування та допомогу у втіленні громадськістю необхідного законодавства.

«У розробці реформ, потрібних для аграрного бізнесу, ми повинні враховувати декілька факторів, основний з яких, — головні помилки, через які шкульгали попередні реформатори», — відмітив Маріус Пірінгер, голова правління Agro Concorde Ukraine, радник Міністра аграрної політики та продовольства України, — «крім того, дуже важливо врахувати потреби представників аграрних підприємств та можливості, що можуть бути використані Урядом Держави».

Слід зазначити, що пан Пірінгер консультує Міністерство аграрної політики та продовольства України щодо трансферу німецького досвіду у впровадженні реформ у галузі трансформації українського агробізнесу до вимог Європейського Союзу.

«Основна мета Програми «Місцевий Економічний Розвиток» полягає у сприянні створенню унікальних бізнес-кластерів у великих і малих містах України та Молдови шляхом об’єднання місцевих органів влади та місцевих бізнес-лідерів з фінансуванням WNISEF», — розповіла Ірина Озимок, менеджер програми місцевого економічного розвиткуWestern NIS Enterprise Fund, — «Зі скороченням ресурсів для забезпечення суспільних благ і неефективними державними установами в Україні та Молдові, громадяни, інвестори та компанії змушені слідувати шляхом економіки рішень, яка розвивається на Заході протягом останніх десяти років. Серед таких нагальних соціальних питань, які вимагають нових рішень, освіта, охорона здоров’я, розвиток АПК, безробіття серед молоді, бідність, охорона навколишнього середовища, виключення уразливих груп населення, насильство в сім’ї та енергоефективність».

Приклади діяльності в цій сфері включають в себе: доступ до фінансування; сприяння впровадженню успішних та етичних норм бухгалтерського обліку; підтримку інформаційно-комунікаційних технологій; податкові та юридичні консультації; надання допомоги у бізнес-плануванні; та надання маркетингових ресурсів і проведення тренінгів. Успіх сприятиме формуванню спільноти учасників-однодумців, що працюють задля досягнення спільної мети – стійкого економічного зростання. Результатом такої співпраці може стати збільшення ділової активності, зайнятості, податкових надходжень, і більше почуття безпеки для всієї громади. Динамічні проекти можуть оживити міські центри і залучити нові інвестиції.

«Ефективним інструментом сприяння реформ у аграрному секторі є Польсько-Українська аграрна асоціація, що адмініструється Регіональним центром міжнародних проектів і програм», — підкреслив під час закриття форуму Станіслав Ігнатьєв, директор Регіонального центру міжнародних проектів і програм, виконавчий директор Інституту сталого розвитку. В рамках діяльності аграрної асоціації здійснюються навчальні візити харківських аграріїв до Республіки Польща із ознайомлення «кращими практиками» ведення агарного бізнесу. Партнером даної ініціативи є Генеральне Консульство Республіки Польща у Харкові.

Партнерами організації форуму виступили Центр підтримки реформ Кабінету Міністрів України, департамент економіки та міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації, офіс підтримки реформ в Харківській області, Польсько-Українська аграрна асоціація.

За матеріалами Регіонального центру міжнародних проектів та програм.