Німеччина активно обговорює перспективи сланцевого газу

Німеччина

Німеччина

За повідомленням інформаційного порталу EurActiv.com, перед парламентськими виборами, які мають відбутися у вересні 2013 року, в Німеччині активізується обговорення перспектив видобування сланцевого газу на території країни.

Противники видобування сланцевого газу звертають увагу на значні екологічні ризики даної технології, тоді як представники великих промислових груп закликають встановити регуляторну базу для уможливлення початку розвідки родовищ сланцевого газу.

Високі ціни на енергоресурси та їх вплив на конкурентоспроможність німецьких компаній спонукають останніх до пошуку нових можливостей забезпечення енергетичних потреб. Сланцевий газ вбачається важливим елементом на шляху диверсифікації енергопостачання.

Альтернативою видобування сланцевого газу на власній території в перспективі може стати імпорт чи то власне сланцевого газу, чи електроенергії, виробленої нього, із Польщі або України, які також планують видобувати сланцевий газ в значних обсягах.

Прогнозується, що питання змін до законодавства, яке регулює видачу ліцензій на видобування корисних копалин, будуть розглядатися вже після виборів, а їх доля залежатиме від складу нового уряду.