Микола Азаров: ціна на природний газ буде знижуватися поступово

Незважаючи на заявлене скорочення ціни на газ для України до рівня 268.5 доларів США за 1000 м3, промисловість може почати сплачувати зазначену ціну на газ не раніше четвертого кварталу 2014 року. Причина – необхідність використання біля 17 млрд. м3 природного газу, що був накопичений в підземних сховищах України за поточною ціною на природний газ, пояснив Прем’єр-Міністр України Микола Азаров.

«268 дол. за тис. куб. м – це нова ціна з 1 січня (2014р.). Але ми закачували газ за попередніми цінами, накопичили 17 млрд. куб. м газу. Ми повинні його продавати, розбавляючи новим газом. Ми домовилися поетапно, щоквартально знижувати ціну на газ, щоб у кінці року прийти приблизно до 268 дол. за тис. куб. м», – заявив Микола Азаров.

Президент Янукович, в свою чергу, вимагає скорочення ціни на газ для споживачів вже з першого кварталу наступного року, про що він сказав під час засідання Ради регіонів 26 грудня 2013 року:

“Я просив би цими днями прийняти відповідне рішення разом з Національною комісією з енергетики по послідовному зниженню ціни на газ для наших споживачів, щоб з 1 січня вже наші виробники, наші споживачі це відчули”, – зазначив Президент.

Одночасно з’ясувалося, що проект Державного бюджету України на 2014 рік запроваджує сплату ПДВ при імпорті природного газу на митну територію України. Зокрема, п. 6 прикінцевих положень проекту закону України про державний бюджет на 2014 рік передбачає виключення з Податкового кодексу України статті 197.14, згідно якої операції із ввезення на митну територію України природного газу за кодом УКТ ЗЕД 2711 21 00 00 звільняються від сплати ПДВ.

Таким чином, в разі прийняття проекту закону України Про державний бюджет України на 2014 рік, ціна (з ПДВ) природного газу Газпрому для НАК «Нафтогаз» становитиме вже 322,2 доларів США за 1000 метрів кубічних, або 2739 грн., із розрахунку 8,5 гривень за 1 долар США. Одночасно, станом на сьогодні гранична ціна газу для промислових споживачів становить 3459 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ, цільової надбавки і тарифів на транспортування, розподіл і постачання).

В 2013 році споживання природного газу промисловістю України заплановано на рівні 24.2 млрд. м3, згідно затвердженого КМУ Прогнозного балансу надходження та розподілення природного газу на поточний рік.