Слобожанська площа для видобування сланцевого газу

Слобожанска ділянка, на якій можливе видобування сланцевого газу, знаходиться на території Харківської області  (Дніпровсько-донецький басейн) і має площу близько 6 тис. кілометрів квадратних.

Конкурс на укладання угоди про розподіл продуктів планувалося оголосити ще у вересні 2012 року. Міністерство екології та природних ресурсів України оцінювало потенційний видобуток природного газу на рівні 6-8 мільярдів метрів кубічних на рік.

Минулого місяця заступник міністра екології та природних ресурсів, Дмитро Мормуль, знову висловив сподівання, що конкурс на укладання угоди про розподіл продукції буде оголошено у вересні цього року.

Водночас, в інтерв’ю газеті “Коммерсант” від 2 серпня 2013 року, міністр екології та природних ресурсів, Олег Проскуряков, підтверджуючи можливість виставлення на конкурс Слобожанської площі у майбутньому, відзначив таке: “тут варто пам’ятати, що великих міжнародних гравців, які готові інвестувати в розробку надр, не так багато. Та й з тими, що вже прийшли до нас, зараз головне завершити підписання угод. Адже ми вже виставляли на конкурс Фороське нафтогазове родовище, але бажаючих розробляти його не знайшлося. Ми насичили ринок пропозицією”.