Міжнародні енергетичні компанії не поспішають розширювати співпрацю з Україною

Міжнародні енергетичні компанії, які планують реалізацію проектів із видобутку нетрадиційного газу в Україні, відклали підписання важливих документів щодо розширення співпраці з українським урядом. Причиною цього могли стати глибока політична криза та протести громадян України проти чинної влади.

Ще наприкінці грудня минулого року Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький анонсував підписання операційної угоди з компанією Шеврон щодо видобутку вуглеводнів на Олеській площі під час міжнародного економічного форуму в Давосі в січні 2014 року. Однак, на форумі угода не була підписана і, за словами Міністра екології та природних ресурсів Олега Проскурякова, досі проробляється. «Зараз проробляється операційна угода. В найближчий час вона буде підписана, потім компанія подасть на затвердження бюджет та програму робіт на 2014 рік», – прокоментував Олег Проскуряков в інтерв’ю каналу БТБ.

Підписання угоди щодо видобутку природного газу на глибоководній частині шельфу Чорного моря із консорціумом компанії на чолі з ExxonMobil також затримується. Її планували підписати в січні 2014 року, однак сьогодні, 27 січня 2014 року, Едуард Ставицький заявив про перенесення підписання угоди без уточнення будь-яких можливих термінів.

Компанія Шелл в 2013 році вже підписала і угоду про розподіл вуглеводнів, і операційну угоду щодо видобутку вуглеводнів на Юзівській ділянці. Під час економічного форуму в Давосі відбулася зустріч Миколи Азарова із керівництвом компанії Royal Dutch Shell. «Ми не відмовляємося від розробки сланцевого газу. Співпраця з Shell буде розширена і на інші сфери», – сказав Микола Азаров, коментуючи зустріч. Голова правління Royal Dutch Shell Йорма Олліла зазначив, що компанія налаштована на довгострокову співпрацю з Україною. Проте в прес-службі українського офісу компанії Шелл повідомили про відсутність будь-яких конкретних планів щодо розширення співпраці та нових проектів в Україні.