Семінари з проектного менеджменту для місцевих громад

Регіональним центром міжнародних проектів і програм за підтримки Британської Ради в Україні та проекту «Інститут газу нетрадиційних джерел» проведено серію семінарів на тему «Стратегічне планування для розвитку адміністративних районів та залучення ресурсів міжнародної технічної допомоги».

Семінари проводилися в Лозівському, Ізюмському, Барвінківському, Балаклійському, Стахновщинському, Близнюківському, Зачепилівському та Первомайському районах.

круглый_стол_Зачепиловка

Семінари були організовані з метою активізація лідерів місцевих громад щодо розробки місцевих стратегій збалансованого розвитку, особливо, використовуючи потенціал співпраці із видобувними компаніями, що працюють на їх території. Крім того, в рамках семінару здійснювалось формування теоретичних знань та практичних навичок щодо основ стратегічного планування та проектного менеджменту у представників місцевих громад.

«Міжнародні проекти і програми дозволяють вдихнути громаді міста ковток свіжого та незвичного повітря, що формується внаслідок спільної участі влади, громади, бізнесу та експертів у розробці проектної пропозиції, реалізації проекту та тиражування його результатів», — зазначив Станіслав Ігнатьєв, директор Регіонального центру міжнародних проектів і програм, — «міжнародні проекти згуртовують громаду і дозволяють розв’язати соціально-економічні проблеми, на які, іноді, не вистачає бюджетного фінансування».

«Для міжнародних організацій-донорів важливо, якщо громада, будь-то сільська рада чи адміністративний район, будуть мати чітку стратегію розвитку, відображену співпрацю між органами влади, компаніями та інституціями», — наголосив Олег Кулініч, заступник директора Регіонального центру міжнародних проектів і програм, — «в рамках проекту ми спільно розробимо концепцію стратегії розвитку територіальних громад: від бачення перспектив розвитку до конкретного алгоритму дій».

Окремої уваги учасників семінарів було приділено перспективі співпраці територіальних громад із бізнесом. Як «кращу практику» учасниками було проаналізовано програму соціальної відповідальності, що впроваджує компанія ШЕЛЛ в Харківській області, а, також, реалізацію ініціатив в рамках проекту «Український інститут газу нетрадиційних джерел».

В рамках семінарів учасники дізнались щодо джерел збору інформації про конкурси проектів та тендери на отримання міжнародної технічної допомоги; як аналізувати проблему та визначати стратегію її розв’язання; вчились формулювати мету та задачі проекту, обирати інструменти з його реалізації.

Експертами семінарів виступили Олег Кулініч, заступник директора Регіонального центру міжнародних проектів і програм, доцент Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України, Лілея Ричкіна, аспірант Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України, Діана Баринова, голова правління Польсько-Української аграрної асоціації, Віктор Нестеренко, керівник Центру сприяння будівництву, Аліна Гнатенко, доцент кафедри економічної політики та менеджменту ХарІНАДУ при Президентові України,

Для найактивніших учасників семінарів було проведено тренінг із розробки проектів з метою залучення міжнародної технічної допомоги для розв’язання місцевих соціальних проблем.

В семінарах брали участь керівники районних державних адміністрацій, представники органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів районної державної адміністрації, соціальної сфери районів, керівники бюджетних установ, депутати районних рад.

За матеріалами Регіонального центру міжнародних проектів та програм.