Шелл та Укргазвидобування завершили пошуково-розвідувальні роботи

ПАТ «Укргазвидобування» та компанія «Шелл» повідомляють про завершення пошуково-розвідувальних робіт, здійснених в рамках договору про спільну діяльність. Виходячи з отриманих результатів розвідки, сторони дійшли згоди про те, що подальша діяльність в рамках проекту не є економічно доцільною, і погодили рішення про припинення дії договору.

Для здійснення пошуково-розвідувальних робіт на території Харківської області було пробурено дві пошукові свердловини: Біляївська-400 (Первомайський район Харківської області) та Ново-Мечебилівська-100 (Близнюківський район Харківської області). Результати буріння допомогли досягти мети, яку мав пошуково-розвідувальний етап робіт за договором про спільну діяльність, а саме: було зібрано, оброблено та оцінено геологічні дані ділянок, що знаходяться в зоні співробітництва.

Наразі свердловини готують до ліквідації, почався процес підготовки бурових майданчиків до рекультивації. Всі роботи ведуться відповідно до вимог чинного законодавства України, міжнародних природоохоронних стандартів та стандартів діяльності компанії «Шелл».

За час роботи у Харківській області компаніям вдалося побудувати добрі сусідські взаємини із громадами, поблизу яких велося буріння пошуково-розвідувальних свердловин. Також у повному обсязі виконано програму соціальних інвестицій, у рамках якої на допомогу сільським громадам Первомайського і Близнюківського району було виділено близько 2,7 млн гривень. В рамках програми було здійснено заміну систем опалення у двох місцевих школах, встановлено двоскатну покрівлю у школі Первомайського району, здійснено капітальний ремонт дитячого садка у Близнюківському районі, встановлено вуличне освітлення у селах і селищах сільрад, які знаходяться поблизу місць буріння, проведено ремонт доріг, виділено кошти для закупівлі медикаментів у двох районних лікарнях, пробурено, обладнано і передано у власність сільської ради артезіанську водну свердловину для потреб жителів села Веселе Первомайського району.

Наразі компанія «Шелл» та ПАТ «Укргазвидобування» обговорюють процес припинення дії договору.