Уряд України і “Shell” підписали Угоду про операційну діяльність з видобутку вуглеводнів

У присутності Прем’єр-міністра України Миколи Азарова між Урядом України і компанією «Royal Dutch Shell» була підписана Угода про операційну діяльність щодо Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах Юзівської площі.

«Це безпосередньо та Угода, яка надає в повному обсязі дозвіл на інвестування і роботи на Юзівській площі. З сьогоднішньої доби фактично і юридично розпочинаються роботи «Royal Dutch Shell» в Україні», – сказав Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

Міністр підкреслив, що відповідно до підписаної Угоди про розподіл продукції на першому етапі«Royal Dutch Shell» вкладе в геологічну розвідку близько 500 млн. доларів, а взагалі інвестиції компанії у промислову розробку і побудову комунікацій на Юзівській площі оцінюються в обсязі 10 млрд. доларів.

Едуард Ставицький нагадав, що відповідно до Угоди в залежності від обсягів видобутку від 30% до 60% газу належатиме державі. Водночас між інвесторами – компаніями «Royal Dutch Shell» і «Надра Юзівська» – 50х50.

Міністр зазначив, що в межах Юзівської площі видобуватиметься як традиційний природний газ, так і сланцевий, і газ із щільних піщаників.

За словами Едуарда Ставицького, після підписання операційної Угоди розпочинаються тендерні процедури, на яких за умовами договору залучатимуться українські спеціалісти з геофізичних і сейсмічних робіт. Як зазначив Міністр, відповідні роботи будуть закінчені до кінця поточного року.

За словами Едуарда Ставицького, перший вільний газ з Юзівської площі очікується в кінці 2014 року. «Практично видобуток газу розпочнеться з 2015 року», – пояснив Міністр.

Юзівська площа знаходиться на території Донецької і Харківської областей. За прогнозами експертів «Royal Dutch Shell», прогнозні запаси газу становлять 3-3,5 трильйона кубометрів газу.