В Україні обрано новий склад уряду

Верховна Рада Україна обрала новий склад уряду України. Прем’єр-міністром України став Арсеній Яценюк.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України очолить Юрій Васильович Продан, який обіймав цю посаду в 2007-2010 роках в уряді Юлій Тимошенко. Юрій Продан має досвід роботи на керівник посадах компаній ДП Національна енергетична компанія «Укренерго», ДП «Енергоринок», НАК «Енергетична компанія України» та ін.

Андрій Мохник

Андрій Мохник

Міністром екології та природних ресурсів України став представник ВО “Свобода” – Мохник Андрій Володимирович. Андрій Мохник у 1994 році закінчив Київський інженерно-будівельний інститут за фахом інженер-будівельник, а у 2011 році — Київський національний університет імені Тараса Шевченка за фахом юрист.

Відзначимо, що представники партії “Свобода” неодноразово негативно висловлювалися щодо угод про реалізацію проектів з видобутку нетрадиційного газу в Україні, критикуючи непрозорість прийняття рішень, неврахування інтересів громадськості та місцевих жителів, а також екологічних ризиків.

Зокрема, у березні 2013 року при обговоренні проведення у Верховній Раді парламентських слухань на тему екологічних проблем видобутку сланцевого газу Ірина Сех заявила: ”Реалізація проектів щодо видобутку сланцевого газу могла би дати шанс Україні стати енергетично незалежною. Проте під час підписання угоди про видобуток газу не було враховано екологічних ризиків, до яких це може призвести. Нині відбувається навіювання суспільству думки про те, що це все нібито безпечно і не несе жодної загрози. Водночас перед підписанням угоди не було проведено жодної серйозної дискусії та не зроблено ґрунтовних висновків на предмет убезпечення екологічних ризиків”.

Разом з тим, Андрій Мохник в ефірі програми “Свобода слова” на каналі ICTV у жовтні 2013 року заявив, що партія виступає за енергетичну незалежність України, в тому числі й через збільшення власного видобутку енергоресурсів, включаючи видобуток сланцевого газу. Однак, в питанні видобутку сланцевого газу необхідно враховувати екологічні ризики (зокрема, передбачати гарантії екологічної безпеки та покриття витрат на боротьбу із забрудненням), питання прозорості розподілу прибутків та вигод для місцевих громад.