Народний депутат закликав ліквідувати корупційні схеми в угодах про видобуток нетрадиційного газу

За інформацією “Економічної правди“, голова підкомітету з питань нафтової та газової промисловості Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки ВРУ Ігор Васюник звернувся до Кабінету Міністрів України із вимогою усунення корупційних схем з угод, які регулюють видобуток нетрадиційного газу в Україні.

Ігор Васюник

Ігор Васюник

“У 2013 році Україною були підписані угоди про розподіл продукції з компаніями Shell та Chevron при видобуванні вуглеводнів в межах Юзівської та Олеської ділянок надр. В якості українських партнерів сторонами вказаних угод виступили відповідно ТОВ “Надра Юзівська” та ТОВ “Надра Олеська”, – йдеться у зверненні.

Як зазначається, засновниками вказаних товариств є ПАТ НАК “Надра України” із часткою 90% у статутному капіталі та ТОВ “СПК-Геосервіс” із часткою у розмірі 10%.

За словами Васюника, введення ТОВ “СПК-Геосервіс” в проекти по видобутку сланцевого газу було необґрунтованим та свідчить про корупційні наміри колишньої влади. На думку народного депутата, виключити ТОВ “СПК-Геосервіс” із процесу можна рішенням загальних зборів товариств “Надра Юзівська” та ТОВ “Надра Олеська”.

“Враховуючи частку ПАТ НАК “Надра України” у статутному капіталі ТОВ “Надра Юзівська” та ТОВ “Надра Олеська” (90%), відповідно до Закону України “Про господарські товариства” можливим є проведення загальних зборів вказаних товариств та прийняття рішення про виключення ТОВ “СПК-Геосервіс” із складу учасників цих товариств”, – заявив Васюник.

Як зазначається, відповідно до статуту ПАТ НАК “Надра України” засновником компанії є держава в особі Кабінету міністрів. Подальше перебування у складі учасників ТОВ “Надра Юзівська” та “Надра Олеська” ТОВ “СПК-Геосервіс” суперечить економічним інтересам України.

“Прошу доручити ПАТ НАК “Надра України” провести загальні збори учасників ТОВ “Надра Юзівська” та ТОВ “Надра Олеська” та прийняти рішення про виключення із складу учасників цих товариств ТОВ “СПК-Геосервіс”, – йдеться у зверненні народного депутат до прем’єр-міністра України.

Водночас, міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан провів зустріч з головою компанії «Шелл» в Україні Грехемом Джоном Тайлі, де обговорювали поточний стан співробітництва з питань реалізації угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Юзівська.

Міністр підтвердив зацікавленість в успішній діяльності компанії «Шелл» в Україні щодо розробки родовищ нетрадиційних вуглеводнів та запевнив у наданні Урядом України всебічної підтримки щодо діяльності компанії та гарантував прозорість у прийнятті рішень. З метою більш продуктивної співпраці українська сторона запевнила в активізації роботи уповноваженого органу – постійно діючої міжвідомчої  комісії з питань реалізації угод про розподіл продукції.

Інших деталей щодо предмету обговорень під час зустрічі не повідомляється.