Суд скасував погодження Донецькою облрадою угоди з Shell

Вищий адміністративний суд України 28 січня 2016 року скасував рішення Донецької обласної ради від 16 січня 2013 року про погодження проекту угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки Юзівська.

За повідомленням Української енергетики, про це йдеться в постанові суду К/800/24769/13, яка набуває чинності сьогодні, 8 лютого.

Таким чином суд задовольнив касаційну скаргу Громадського об’єднання “Донецький екологічний рух” та Екологічної громадської організації “Мама-86″ стосовно недотримання Донецькою облрадою процедури прийняття. Йдеться про порушення строків попереднього оприлюднення, а також відмову від оприлюднення проекту рішення у повному обсязі.

На відміну від судів попередніх інстанцій, Вищий адміністративний суд вирішив, що облрада розмістивши частину проекту рішення 2 січня 2013 року, порушила вимоги  статті 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, яка зобов’язує оприлюднювати такі документи за 20 робочих днів до дати їх розгляду.

Також, згідно з висновком суду, проект відповідного рішення був оприлюднений облрадою на веб-сайті не в повному обсязі, а саме, без додатку: “Домовленості про розподіл вуглеводнів, які будуть видобуватися в межах ділянки Юзовска”.

Стосовно конфіденційності умов угоди зазаначається, що Донецька обласна рада не надала жодного обґрунтування наявності критеріїв, які обумовлюють віднесення публічної інформації, яка міститься в Угоді до інформації з обмеженим доступом.

В результаті Вищий адмінсуд вирішив, що облрада “порушила процедуру прийняття рішення, чим обмежила право на своєчасне та повне отримання публічної інформації, фактично позбавивши права на участь в громадському обговоренні”.

Нагадаємо, 16 січня 2013 року Донецькою обласною радою прийнято рішення № 6/18-456, яким погоджено проект угоди про розподіл вуглеводнів, що видобуватимуться в межах ділянки Юзівська, між державою Україна, “Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Инвестментс (1У) Б.В.” та ТОВ “Надра Юзовська” щодо розробки корисних копалин загальнодержавного значення на території Донецької області.