Органи місцевого самоврядування можуть усунути від погодження угод про розподіл продукції

Микола Рудьковський. Фото з сайту ВРУ

Микола Рудьковський. Фото з сайту ВРУ

Законопроектом Миколи Рудьковського 2438а від 27.06.2013 пропонується усунути органи місцевого самоврядування від процесу погодження угод про розподіл продукції, в тому числі й тих, за якими передбачається видобування сланцевого газу.

Зокрема, проектом передбачається внести зміни до статті 11 Закону України “Про угоди про розподіл продукції”. Відповідно до запропонованих змін проект угоди про розподіл продукції має бути узгоджений з обласною державною адміністрацією або державними адміністраціями міст Києва або Севастополя, на території яких розташована ділянка надр, що передається в користування на основі угоди про розподіл продукції. В діючій редакції закону обов’язок погодження угод про розподіл продукції покладено на органи місцевого самоврядування (обласні ради).

Відповідні положення про погодження обласними радами клопотань про надання надр у користування з метою геологічного вивчення і розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення на основі угод про розподіл продукції пропонується вилучити із Кодексу України про надра та закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Нагадаємо, що компанія Шеврон продовжує обговорювати текст угоди і поки не отримала погодження від Львівської та Івано-Франківської обласних рад.

  • Стуликов Артур

    Норми Орхуської конвенції ніхто не скасовував, а порушувати власні закони українській владі не звикати.