San Leon Energy задоволена результатом гідророзриву в Польщі

Компанія San Leon Energy оголосила про успішне завершення тестування вертикальної свердловини Lewino-1G2 після проведення операції з гідророзриву пласта. Свердловина розташована на півночі Польщі поблизу міста Гданськ у Балтійському басейні. В компанії заявили, що досягнули всіх цілей програми тестування, в тому числі щодо збору великого масиву інформації, яка допоможе розробити оптимальну програму проведення гідророзриву для отримання комерційного притоку природного газу із сланцевих порід ордовицького періоду.

Після 6 тижнів періоду очищення свердловини від рідини для гідророзриву стабільний потік сланцевого газу складав 1274-1699 метрів кубічних на добу (45 000 – 60 000 кубічних футів). Відзначимо, що очищення свердловини від рідини для гідророзриву ще не завершено, і в компанії спрогнозували зростання потоку газу до 5 663 – 11 327 метрів кубічних на добу (200 000 – 400 000 кубічних футів) після закінчення повернення рідини на поверхню. Дані показники не є високими для комерційного видобутку сланцевого газу, однак вони відображають лише тестові дані із вертикальної свердловини і можуть відчутно зрости після буріння горизонтальної частини свердловини і проведення в ній гідророзриву.

На даний час свердловина законсервована. Принаймні 37% рідини для гідророзриву, за оцінками компанії, було повернуто на поверхню.

Буріння горизонтальної ділянки свердловини довжиною 1,5 кілометри із наступним проведенням багатостадійного гідророзриву розпочнеться одразу після отримання необхідних дозволів та доставки на майданчик бурового станка. За інформацією керівника компанії United Oilfield Services Sp. z o.o. Деніса Маккі, якого цитує агентство Bloomberg, буріння горизонтальної свердловини розпочнеться не пізніше липня 2014 року. Комерційний видобуток сланцевого газу зі свердловини може розпочатися вже в жовтні 2014 року.

В прес-релізі компанії відзначається, що в США горизонтальні свердловини демонструють в 7-30 разів вищі притоки газу, ніж вертикальні свердловини в тих же горизонтах сланцевих покладів, особливо за умови врахування інформації, отриманої при бурінні і тестовому гідророзриві та оптимізації подальших операцій з ГРП. Таким чином, за оптимістичного сценарію потік газу на свердловині Lewino-1G2 може сягнути кількох сотень тисяч метрів кубічних на добу.