Сланцевий газ у Великобританії

Галузь видобутку нетрадиційного природного газу перебуває у Великобританії на початковій стадії розвитку. Станом на кінець 2014 року у Великобританії пробурено лише 6 свердловин на сланцевий газ, в одній з яких була проведена операція з гідророзриву пласта.

Серед ключових компаній, які планують видобуток сланцевого газу, такі: Cuadrilla, iGas, Celtique Energie, Third Energy, Ineos.

Великобританія скасувала заборону на нові заявки щодо проектів з видобутку сланцевого газу з використанням гідророзриву у грудні 2012 року.

У 2013 році Британська геологічна служба оцінила запаси сланцевого газу на родовищі Bowland-Hodder в центральній частині Великобританії в розмірі від 4,6 до 12,7 трильйонів метрів кубічних (від 164 до 447 трильйонів кубічних футів). Дані оцінки стосуються загального об’єму сланцевого газу в товщі сланцевих порід, а не технічно видобувних запасів.

За даним Адміністрації енергетичної інформації США технічно видобувні запаси сланцевого газу у Великобританії складають 736 мільярдів метрів кубічних (26 трильйонів кубічних футів).

Основні поклади сланців у Великобританії. Джерело: bgs.ac.uk

Основні поклади сланців у Великобританії. Джерело: bgs.ac.uk

В липні 2014 року Департамент з енергетики та зміни клімату оголосив про початок прийому заявок в рамках 14 раунду аукціонів на отримання ліцензій для видобутку вуглеводнів. На аукціон було виставлено багато ділянок, де може видобуватися сланцевий газ. Всього було подано 95 заявок на 300 ділянок площею 10 квадратних кілометрів кожна. Результати аукціону будуть оголошені протягом 2015 року.

За даними видання The Guardian, на 2015 рік заплановано буріння 11 свердловин. На 8 нових свердловинах та на 1 існуючій планується провести операцію з гідророзриву пласта.

Компанія Cuadrilla на початку 2015 року отримала від Агентства з охорони довкілля екологічні дозволи на буріння свердловин з подальшим використанням технології гідророзриву на двох ділянках у графстві Ланкашир: Preston New Road та Roseacre Wood. Для початку роботи на ділянках компанії ще потрібно отримати дозвіл на облаштування майданчика для буріння від місцевої ради та дозвіл на початок буріння свердловини від Департаменту енергетики та зміни клімату.

Нині у Великобританії готують зміни до законодавства, яке регулює реалізацію інфраструктурних проектів (Infrastructure Bill). Серед змін, які обговорюються, додаткові обмеження на використання технології гідророзриву пласта на заповідних територіях і водоохоронних територіях.

Читайте також детальний огляд екологічних вимог до видобутку сланцевого газу у Великобританії у дослідженні “Пропозиції щодо реформування регулювання розвідки та видобування нетрадиційних вуглеводнів в частині охорони довкілля на основі міжнародного досвіду“.