У Львівській облраді обговорили проект угоди з Шеврон

2 вересня у Львівській обласній раді відбулося чергове засідання робочої групи для проведення економічного, юридичного, екологічного аналізу проекту Угоди про розподіл вуглеводнів, що планують видобувати у Львівській області.

На засіданні були присутні депутати Львівської обласної ради, науковці – члени робочої групи, а також запрошені представники місцевих громад, на території яких планують видобувати вуглеводні – Жовківської, Кам’янки-Бузької, Золочівської, Буської і Миколаївської районних рад.

Голова робочої групи, голова постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради Олексій Балицький повідомив, що вже є новий проект Угоди, який офіційно на адресу Львівської обласної ради ще не надійшов, але був надісланий електронною поштою з Івано-Франківської обласної ради.

Також Олексій Балицький зазначив, що робоча група Львівської обласної ради, яка займається опрацюванням проекту Угоди про розподіл вуглеводнів пропонуватиме Кабінетові Міністрів включити представників Львівщини у міжвідомчу комісію. Під час засідання депутати Львівської обласної ради та члени робочої групи висловили свої зауваження та пропозиції до проекту Угоди. Зокрема, було звернено увагу на доцільність представлення у проекті Угоди проекту утилізації і захоронення відходів, рекультивації території, економічні вигоди для місцевих громад тощо. Потрібно врахувати і економічні аспекти територій, на яких хочуть видобувати сланцевий газ, і тому ні в якому разі не можна звільняти „Шеврон” від сплати податків. Було висловлено чимало інших зауважень.

Питання видобутку сланцевого газу на Львівщині було також одним із основних на зустрічі голови Львівської обласної ради Петра Колодія, депутатів обласної ради, керівників фракцій у Львівській обласній раді із Надзвичайним та Повноважним послом США в Україні Джеффрі Пайєттом.

Голова Львівської обласної ради Петро Колодій, підбиваючи підсумки обговорення, зазначив: “Сьогодні всі депутати вивчають проект угоди, консультуються з науковцями, фахівцями і мають певні напрацювання щодо тієї угоди, мають свої пропозиції. Ми послухали думки всіх представників фракцій, і розуміємо, що питання дискусійне. Свої пропозиції обласна рада скерує до уряду, і якщо будуть враховані інтереси громад, інтереси територій, на яких хочуть проводити видобуток сланцевого газу, буде забезпечено екологічну безпеку, тоді можна буде говорити про погодження угоди”.