Шеврон продовжує погоджувати текст угоди про розподіл продукції

Компанія Шеврон, яка отримала право на укладання угоди про розподіл продукції в рамках проектів з видобування вуглеводнів на Олеській площі, продовжує погоджувати текст договору із українськими партнерами. 12 червня 2013 року Кабінет Міністрів України продовжив термін для ведення переговорів щодо укладання угоди з Шеврон ще на 180 днів.

Видання “Економічна правда” оприлюднила текст проекту угоди та коментарі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Коментарі містять не лише технічні зауваження, а й пропозиції щодо принципових питань, зокрема, механізму розподілу продукції на різних етапах реалізації проекту.

17 червня Івано-Франківська обласна рада повідомила про отримання для узгодження проекту угоди між державою Україна, компанією “Шеврон Юкрейн Б.В.” та ТзОВ “Надра Олеська” про розподіл вуглеводнів, які будуть видобувати у межах Олеської ділянки. А 18 червня в обласній раді відбулося обговорення питання видобутку сланцевого газу на території Івано-Франківської області за участі технічного директора компанії Шеврон в Україні, Габріеля Грімальді, та фахівця з екологічних питань компанії Шеврон, Марі Джульєн. Долучилися до дискусії фахівці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, які зазначили, що володіють необхідним досвідом та технологічними розробками для контролю процесу видобутку сланцевого газу в Україні.

Голова обласної ради Василь Скрипничук заявив, що проект угоди обов’язково буде внесений на розгляд сесії обласної ради, але відповідно до законодавства України будь-яке питання, що буде розглядатися на сесії обласної ради, має бути подане за 20 днів до сесії. В. Скрипничук закликав громадські організації розгорнути широку дискусію щодо видобутку сланцевого газу в цілому та проекту угоди про розподіл вуглеводнів зокрема. Також він висловив низку зауважень до тексту угоди, зокрема щодо включення Івано-Франківської обласної ради як рівноправного партнера, залучення фахівців з ІФНТУНГ та про економічну підтримку територіальних громад області. Івано-Франківська обласна рада зацікавлена не тільки в соціально-економічних питаннях цієї угоди, а й у фінансуванні розвитку альтернативних джерел енергії для зростання енергетичної незалежності України.

Львівська обласна рада також підтвердила отримання проекту угоди про розподіл продукції для подальшого погодження. Голова Львівської обласної ради, Петро Колодій, зазначив, ще перед ухваленням будь-якого рішення депутати мають ретельно вивчити документ та отримати відповіді на багато запитань. Передусім, ці запитання стосуються екологічних ризиків та механізмів і засобів їх убезпечення та компенсації.

Відповідно до проекту угоди про розподіл продукції, Шеврон сплачуватиме лише податок на прибуток, податок на додану вартість, плату за користування надрами та податок на доходи фізичних осіб. Протягом терміну дії угоди до компанії будуть застосовуватися ті положення законодавства, які діяли на момент підписання угоди, окрім випадків, коли зміни в законодавстві є вигідними для компанії, наприклад передбачають зменшення податкових відрахувань.

На етапі геологічного вивчення ділянки, що триватиме 5 років, передбачається пробурити 8 вертикальних та 5 горизонтальних свердловин. Обсяг інвестицій на даному етапі складе 350 мільйонів доларів.

Передбачається, що перед виконанням будь-яких зобов’язань з геологічного вивчення на ділянці оператор проекту повинен здійснити оцінку рівня забруднення довкілля – екологічну оцінку.