На свердловині Біляївська-400 триває операція з гідравлічного розриву пласта. Нагадаємо, що дана свердловина пробурена в рамках спільної діяльності компанії Шелл (оператор проекту) та ДК “Укргазвидобування” (власник спеціального дозволу на користування надрами) для пошуку покладів газу ущільнених порід.
Гідророзрив пласта на свердловині Шелл Біляївська-400 – оцінка впливу на довкілля (ОВНС)
Свердловина є вертикально-направленою і має фактичну глибину 4 655 метрів. Буріння свердловини тривало із жовтня 2012 року до жовтня 2013 року. Операція з гідравлічного розриву пласта розпочалася наприкінці листопада, а загальна її тривалість складатиме 20 днів.
Операція з гідророзриву проводиться в горизонті на глибині від 4080 метрів і нижче. Всього планується здійснити від 7 до 10 стадій гідророзриву. Діаметр свердловини на даній ділянці складає 11,4 сантиметрів.

Резервуари для зберігання води, що використовується для гідророзриву на свердловині Біляївська-400. Фото прес-служби Шелл
Як повідомлялося, для гідророзриву планується використати 5130 метрів кубічних води та 1200 тонн проппанту (синтетичний проппант та пісок).
Частка хімічних речовин в рідині для гідророзриву складає 1-2%. Всього планується використовувати 15-16 різних хімічних речовин, зокрема 2 тонни гуарової смоли.
Під час проведення ГРП на ділянці позмінно працює 80 осіб.
За словами начальника відділу випробування свердловин “Шелл” в Україні Герта-Яна Беннекерса, під час проведення гідророзриву використовуються електронні сенсори, які надають оперативну інформацію в реальному часі. Це дозволяє розуміти, яким чином формуються тріщини, куди вони поширюються, а також визначати необхідні зміни для досягнення кращих результатів.
28 листопада 2013 року відбувся візит громадських активістів та журналістів на свердловину Біляївська-400 для ознайомлення із технологією проведення гідравлічного розриву пласта. У візиті взяли участь близько 20 активістів та журналістів. Учасникам візиту продемонстрували обладнання для проведення гідророзриву і пояснили технологічні аспекти, однак з міркувань безпеки роботи з гідророзриву під час відвідування виробничого майданчика не проводилися. За словами одного з учасників візиту Дмитра Бикова, на момент візиту було проведено дві стадії гідророзриву пласта і відбувалася підготовка до перфорації свердловини для третьої стадії ГРП. За оцінками фахівців компанії Schlumberger, яка здійснює ГРП, відповідно до попередніх розрахунків та моделювання довжина горизонтальних тріщин складе 75 метрів, а товщина біля основи – 2-3 мм.
Станом на 5 грудня виконано 4 стадії гідророзриву та здійснюється підготовка до 5 стадії.
Після закінчення операції з гідророзриву планується проводити випробовування свердловини протягом 90 днів. Під час випробування природний газ, який надходитиме зі свердловини, буде спалюватися на факелі. Одночасно, будуть фіксуватися його обсяги і визначатися продуктивність свердловини.
Після закінчення випробування свердловина буде законсервована на 6 місячний термін для відновлення тиску.