JKX закінчила проведення гідророзриву на Полтавщині

Компанія JKX завершила проведення операції із 10 стадійного гідравлічного розриву пласта на свердловині Руденківська-103, де зараз відбуваються роботи із демонтажу обладнання для гідророзриву. Як повідомляється в прес-релізі компанії, пробки, що розділяють різні стадії гідророзриву на даному етапі розбурюються і вже спостерігається потік зворотніх вод. Стадія надходження зворотніх вод на поверхню триватиму орієнтовно 3-4 тижні, а стабілізація газового потоку очікується протягом наступних 4-5 тижнів.

Глибина свердловини складає 4,59 км, а протяжність субгоризонтальної ділянки – 1 км.

Виконавчий директор компанії JKX, Д-р Пауль Девіс (Paul Davies) прокоментував успішне проведення гідророзриву:

“Ми дуже задоволені, що успішно завершили 10-стадійну операцію із гідророзриву в Україні. Умови були складними, але в цілому операція пройшла успішніше, ніж очікувалося. Сім стадій гідророзриву досягли або перевищили проектні очікування, 2 операції були менш вдалими, ніж очікувалося, і лише одна виявилася невдалою. Наступні кілька тижнів очищення свердловини та стабілізації потоку будуть вкрай важливими, але нас підбадьорює, що свердловина вже дає потік газу разом із зворотнім потоком рідини для гідророзриву.”

10 стадія гідророзриву була додатковою, але не увінчалася успіхом, оскільки навіть при тиску 825 бар досягнути розриву пласта не вдалося. Як наслідок, операцію було припинено.

Інформація про використання води та проппанту

Інформація про використання води та проппанту

Загальний обсяг рідини для гідророзриву, закачаної у свердловину, складає 4 600 метрів кубічних. Очікується, що на поверхню повернеться 15-25% цієї рідини. Крім того, для проведення гідророзриву було використано близько 670 тонн проппанту.

Середня довжина тріщин, утворених внаслідок проведення гідророзриву складає 131 метр, а їх середня ширина – 4,5 мм.

Середня довжина тріщин внаслідок гідророзриву

Нагадаємо, що про початок робіт із проведення гідророзриву було оголошено 2 липня 2013 року. Планувалося використати 1 200 тонн проппанту, більше 100 тонн інших речовин та понад 4000 метрів кубічних води.