ПАТ «Укргазвидобування» оголошує тендер на 100 операцій гідророзриву

ПАТ «Укргазвидобування» оголошує тендер на закупівлю послуг з проведення 100 операцій гідророзриву пласта (ГРП) на 2016-2017 роки.

Товариство пропонує нафтосервісним компаніям, з відповідним досвідом та кваліфікованим персоналом, провести інтенсифікаційні заходи на свердловинах родовищ щільних колекторів. Відбір свердловин для операцій ГРП відбувався на основі результатів детальної геофізичної та сейсмічної розвідки, за допомогою сучасних програмних комплексів інтерпретації даних.

Вже проведені переговори з потенційними підрядниками, й 11 компаній, з числа лідерів світового нафтосервісного бізнесу, висловили готовність взяти участь у тендері. Кінцевий термін подання пропозицій – 3 червня 2016 року. Документація розташована на сайті УГВ відразу двома мовами – українською та англійською.

За словами Юрія Нагорняка, заступника виконавчого директора з видобутку «Укргазвидобування», в США проводять понад 20 000 операцій ГРП на рік, в РФ – близько 13000, в Сербії – 500, а в Україні за останні 5 років проведено всього 15.

Операції з гідророзриву пласта дозволяють відчутно наростити видобуток зі старих, виснажених родовищ, яких в Україні більшість.

Олександр Романюк, перший заступник голови правління-виконавчий директор «Укргазвидобування» заявляє: «В умовах падіння обсягів видобутку через природні причини (виснаження родовищ) та через повільне виділення нам нових ділянок для розвідки єдиним шляхом нарощення видобутку є заходи інтенсифікації. Наша «Програма 20/20» передбачає, що в перший рік ми робимо ставку на залучення сторонніх підрядників для цих технологічно складних операцій. Це дозволить нам забезпечити позитивну динаміку видобутку вже сьогодні, а не у віддаленому майбутньому. Паралельно ми відновили та модернізували власний флот ГРП, модернізуємо бурове обладнання, збільшуємо обсяги геологорозвідувальних робіт, Україна має стати енергонезалежною державою!».