Шелл: про перспективність видобутку нетрадиційного газу на Харківщині говорити рано

Компанія Шелл завершила буріння першої пошукової свердловини в Україні – Біляївська-400, що розташована поблизу села Веселе Первомайського району Харківської області.

Нещодавно засоби масової інформації із посиланням на слова заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Юрія Сапронова повідомляли про підтвердження запасів нетрадиційного газу на території Харківської області. Проте, як повідомила менеджер зі зв’язків з громадськістю компанії Шелл Анна Думанська, говорити про підтвердження запасів зарано. Для початку необхідно провести заходи зі стимулювання свердловини методом гідравлічного розриву пласта та її тестування. Все це може зайняти близько 6 місяців.

Анна Думанська також вважає, що навіть за результатами тестування першої свердловини висновки про перспективність розробки запасів газу ущільнених пісковиків і оцінки потенціалу видобутку робити передчасно.

Свердловина Біляївська-400. Фото shell.ua

Свердловина Біляївська-400. Фото shell.ua

Нагадаємо, компанія Шелл планує найближчим часом розпочати роботи із проведення гідророзриву на свердловині Біляївська-400, а також розпочати буріння другої свердловини в рамках спільної діяльності з ДК “Укргазвидобування” – Ново-Мечибелівська-100