Львівська обласна рада розпочала аналіз угоди про розподіл вуглеводнів

14 серпня у Львівській обласній раді відбулося перше організаційне засідання робочої групи з проведення економічного, юридичного, екологічного аналізу проекту Угоди про розподіл вуглеводнів, що планують видобувати у Львівській області. До складу робочої групи, відповідно до розпорядження голови Львівської обласної ради, входять депутати Львівської обласної ради, представники громадських організацій та науковці.

Львівська обласна рада. Засідання робочої групи

Львівська обласна рада. Засідання робочої групи. Фото з oblrada.lviv.ua

Голова робочої групи, голова постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради Олексій Балицький повідомив, що членам робочої групи для ознайомлення на електронні адреси скеровано проект Угоди та усі матеріали, які надійшли на адресу комісії щодо цього питання. Олексій Балицький зазначив, що робоча група має ретельно вивчити всі пункти пропонованої угоди, висловити свої зауваження та сформувати позицію щодо цього питання і запропонував розділити аналіз проекту угоди на три ключові частини: економічної, екологічної та юридичної.

Також на адресу Львівської обласної ради надійшов лист від НАН України, у якому висловлені екологічні ризики у зв’язку із видобутком сланцевого газу. Свої критичні зауваження до проекту угоди висловила Львівська обласна державна адміністрація. Учасники групи вирішили долучити до роботи комісії представника Львівської ОДА.

Далі члени робочої групи висловили своє бачення роботи групи. Депутати, наголошувати на тому, що без врахування думки місцевих громад приймати рішення вони не будуть. До обговорення такого важливого питання обов’язково залучатимуть громадськість, а інформація про роботу комісії буде розміщена на сайті Львівської обласної ради. Також було вирішено запросити на наступне засідання комісії представників органів місцевого саморвядування, які входять до території Олеської площі.

Науковці розповіли про ризики, які очікують Львівщину під час видобутку сланцевого газу. Зокрема, за деякими оцінками, внаслідок видобування сланцевого газу Львівщина може втратити 80 % запасів води. Тому, на думку депутата Львівської обласної ради Оксани Юринець, газ – це не найбільший скарб Львівщини, а найбільша цінність – це вода, вартість якої з роками тільки зростатиме. А на тій території, де планують видобувати сланцевий газ, є дуже багато джерел.

Наступне засідання робочої групи відбудеться 3 вересня.

Нагадаємо, що Івано-Франківська обласна рада розглядатиме питання щодо погодження угоди про розподіл вуглеводнів на своєму засіданні 20 серпня. Коментар голови Івано-Фрранківської обласної ради читайте за посиланням.

Читайте також про обсяги використання води при видобуванні сланцевого газу.