Олександр Ганущин: для видобутку нетрадиційного газу необхідні екологічні стандарти

Олександр Ганущин

Олександр Ганущин

Під час обговорення проекту угоди про розподіл вуглеводнів між державою Україна, компанією Шеврон Юкрейн Б. В. та ТОВ «Надра Олеська» з ініціативи депутата Львівської обласної ради Олександра Ганущина проект рішення про погодження угоди був суттєво доопрацьований.

Зокрема, в тексті рішення з’явилася рекомендація Кабінету Міністрів України розробити до підписання угоди про розподіл продукцією з компанією Шеврон пакет екологічних стандартів та нормативів щодо видобутку природного газу.

Олександр Ганущин прокоментував необхідність введення в дію таких екологічних стандартів:

“Під час низки заходів, котрі проводилися в рамках дискусій навколо питання “сланцевого” газу неодноразово поставало питання недостатніх стандартів у сфері видобутку газу на великих глибинах, безпеки проведення гідророзривів та утилізації технічної води та водних сполук. Представники Міністерства екології також висловлювалися про вірність тез щодо доопрацювання окремих стандартів, посилення відповідальності в частині штрафних санкцій та вимог моніторингу. Всі ці зауваження були нами опрацьовані і при прийнятті рішення обласної ради про погодження Угоди про розподіл продукції, вони були власне викладені окремим пунктом”.

Крім того, Олександр Ганущин пояснив необхідність включення до Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції депутатів Львівської обласної ради:

“По-перше, це напрямок контролю за виконанням вимог викладених в Угоді. І екологічних, і економічних. По-друге, вимагатимемо налагодження дієвого діалогу з громадами де вестиметься пошук, розвідка та видобуток вуглеводнів. По-третє, – розробка нової нормативної бази та рекомендації до діючої. Думаю, роботи вистачить на всіх.”