Пропозиції щодо реформування регулювання розвідки та видобування нетрадиційних вуглеводнів в частині охорони довкілля на основі міжнародного досвіду

Дослідження підготовлене ТОВ «КТ-Енергія» в рамках проекту «Український інститут газу нетрадиційних джерел», що реалізується «Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В.» спільно з Британською Радою.

В дослідженні проаналізоване законодавство Британської Колумбії (Канада), Великобританії та Польщі в частині регуляторних та дозвільних практик для проектів з видобутку нетрадиційних вуглеводнів. Зокрема, представлена інформація про основні регуляторні органи, а також розкрито питання оцінки впливу на навколишнє середовище, обмежень щодо розміщення свердловин на нафту і газ, дозвільних процедур у сфері охорони довкілля та водокористування, технологічних вимог до видобутку вуглеводнів, доступу до інформації. Крім того, коротко охарактеризовані реалізовані та заплановані заходи оптимізації регуляторних та дозвільних практик у кожній країні або провінції. У розділі «Порівняння регуляторних вимог» представлена зведена порівняльна таблиця щодо дозвільних та регуляторних практик для видобутку вуглеводнів у Британській Колумбії, Великобританії, Польщі і України.

У розділі «Пропозиції щодо реформування регуляторних практик в Україні» описані можливості удосконалення регуляторного середовища з урахуванням міжнародного досвіду та дослідження «Регулювання розвідки та видобування нетрадиційних вуглеводнів в частині охорони довкілля та екологічного моніторингу». Пропозиції розглядають три аспекти реформування регуляторної бази, а саме: удосконалення дозвільних процедур, врахування особливостей видобутку нетрадиційних вуглеводнів і підвищення прозорості та доступності інформації.

Завантажити pdf файл.

Запрошуємо взяти участь в опитуванні “Ставлення до видобутку нетрадиційного газу в Україні“.