Total планує видобувати сланцевий газ у Великобританії

Компанія Total першою із провідних нафтогазових компаній світу заявила про плани видобутку сланцевого газу у Великобританії. Total придбала 40% прав на ліцензії для розвідки сланцевого газу на двох ділянках у Великобританії. Ділянки знаходяться на сході центральної частини Великобританії і мають площу 240 кілометрів квадратних.

Старший Віце-президент компанії Total в Північній Європі Patrice de Viviès, коментуючи таке повідомлення, відзначив: “Дана можливість є важливим етапом для компанії Total у Великобританії та відкриває нову главу для дочірньої компанії на багатообіцяючому родовищі на суходолі. Наша група вже залучена до сланцевих проектів в США, Аргентині, Китаї, Австралії та в Європі, в Польщі та Данії, і зможе використати свій досвід як перевагу для нового проекту у Великобританії.”

Після закриття транзакції партнерами Total в проекті будуть GP Energy Limited (дочірня компанія Dart Energy Europe) (17.5%), Egdon Resources UK Ltd (14.5%), Island Gas Ltd (IGas) (14.5%) та eCorp Oil & Gas UK Ltd (13.5%). IGas буде оператором проекту на початковому етапі, тоді як Total перейме на себе обов’язки оператора на більш пізній стадії розвитку.

Сланцевий газ в Європі – підсумки 2013 року